Apple sfinansuje nową fabrykę wyświetlaczy Japan Display

Opublikowano: 2015-02-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-japan-displayJDI otrzyma spory zastrzyk gotówki od giganta z Cupertino, który zamierza wspomóc Japończyków w budowie nowego zakładu produkującego wyświetlacze dla urządzeń mobilnych, uściślając – iPhone’ów.

Japan Display Inc. to spółka joint venture zrzeszająca firmy Sony, Toshiba i Hitachi, wsparta przez rząd Japonii oraz największy na świecie producent ekranów dla urządzeń mobilnych. W tym roku firma zamierza przeznaczyć prawie 1.7 miliarda dolarów w budowę zupełnie nowej fabryki w rejonie Ishikawa, znajdującym się w centrum Kraju Kwitnącej Wiśni. Apple ma pokryć lwią część tej kwoty i w sumie nie powinno to dziwić. Źródła na które powołuje się Reuters donoszą, że zakład przemysłowy będzie (niemal ekskluzywnie) produkować panele dla przyszłych iPhone’ów, a JDI zostanie najważniejszym ich dostawcą dla amerykańskiej firmy.

Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Apple finansuje czyjś biznes, przedsięwzięcie lub obiecujące produkty. W przeszłości zastrzyk finansowy otrzymał od nich Sharp, a inwestycja poszła w zakłady produkcyjne, których zadaniem miało byc wytwarzanie wyświetlaczy dla iPadów. Mimo to, Japończycy w dalszym ciągu napotykają problemy z dostosowaniem paneli IGZO do wielkości tych tabletów.

Źródło: Reuters

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.