Apple sprzedał 10 milionów iPhone 6 w jeden weekend

Opublikowano: 2014-09-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

img-money-21Według oficjalnego komunikatu wydanego przez Apple koncern sprzedał w ciągu trzech dni 10 milionów swoich nowych smartfonów. To najlepszy wynik w historii firmy z Cupertino.

Od 19 do 21 września 2014 roku sprzedaliśmy ponad 10 milionów egzemplarzy naszego iPhone’a 6 oraz iPhone’a 6 Plus – pochwalił się koncern Apple w oficjalnym oświadczeniu. Na razie nowy smartfon z Cupertino jest dostępny jedynie na wybranych rynkach – między innymi w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, we Francji i Niemczech.

We wspomnianym oświadczeniu Tim Cook, szef Apple’a przyznał, że jest zaskoczony nadspodziewanie dobrym wynikiem sprzedaży iPhone’a 6. Rzeczywiście można mówić o pewnym rekordzie. Trzeba bowiem pamiętać o tym, że w roku 2013, w momencie wprowadzenia do oferty iPhone’a 5C oraz 5S przez pierwsze trzy dni oba te modele znalazł tylko 9 milionów nabywców.

Według zakładanego przez Apple harmonogramu kolejny etap sprzedaży iPhone’a 6 rozpocznie się 26 września 2014 roku. Wówczas nowe smartfony trafią na rynki kolejnych 20 krajów, jednak i tym razem na liście nie ma Polski. Wciąż więc nie wiadomo kiedy sprzedaż iPhone’a 6 rozpocznie się w naszym kraju. Apple zapowiada jednak, że do końca 2014 roku będzie on oferowany w 115 krajach na całym świecie.

Źródło: Apple

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.