Apple sprzedał ponad 60 milionów iPhone’ów w II kwartale 2015 roku

Opublikowano: 2015-04-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-iphone-wynikiApple ogłosił wyniki finansowe za II kwartał roku fiskalnego 2015, który zakończył się 28 marca. Dzięki wysokiej sprzedaży iPhone’ów i komputerów Mac, firmie udało się zarobić 13.6 miliarda dolarów. Przychody wyniosły 58 miliarda dolarów.

Rezultat ten jest znacznie lepszy niż w analogicznym okresie zeszłego kiedy, kiedy to Apple uzyskało 10.2 miliarda dolarów zysku i 45.6 miliarda dolarów przychodu. Nadal jednak niepokonany zostaje rekordowy pierwszy kwartał fiskalny 2015 roku (IV kwartał 2014), w którym sprzedaż iPhone’ów osiągnęła poziom 74.5 miliona sztuk, co przełożyło się na 74.6 miliarda dolarów dochodu i 18 miliardów dolarów zysku operacyjnego.

Raport ujawnił, że w ostatnim kwartale Apple sprzedał 61.2 miliona iPhone’ów, a iPadów i Mac’ów odpowiednio 12.6 miliona oraz 4.5 miliona sztuk. Sprzedaż tabletów nie była jednak taka, jak zakładano i można tutaj zauważyć stopniowy spadek. Natomiast komputery Mac rokrocznie generują lepsze wyniki. Marża brutto wyniosła 40.8%, przekraczając wcześniejsze przewidywania. Podobnie jest w przypadku przychodów.

Źródło: Apple

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.