Apple ukarane za zawyżanie cen e-booków

Opublikowano: 2016-03-08
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #problemy / awarie

news-apple-1Amerykański Sąd Najwyższy zakończył trwającą od lat sprawę zmowy cenowej Apple z wydawnictwami książkowymi. Firma z Cupertino będzie musiała zapłacić odszkodowanie w wysokości 450 milionów dolarów.

W 2010 roku, kiedy na rynek wchodził pierwszy iPad, Apple zmówiło się z pięcioma wydawcami książek i e-booków – Harper Collins, Hachette, Simon & Schuster, Penguin, Macmillan – w celu wyeliminowania konkurencji cenowej. Firmom udało się doprowadzić do zwiększenia cen elektronicznych książek w sklepie iBooks z 9.99 dolarów do nawet 14.99 dolarów, co szczególnie dotknęło liderującego w tym segmencie sprzedaży Amazona.

Sąd Apelacyjny w Nowym Jorku udowodnił winę Apple w 2012 roku. Kalifornijski gigant rozpoczął wówczas serię odwołań, co doprowadziło sprawę przed oblicze Sądu Najwyższego. Ten jednak odrzucił wnioski Apple o uchylenie wyroku i na mocy wcześniejszej decyzji nakazał firmie wypłacenie konsumentom odszkodowania w wysokości 450 milionów dolarów.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.