Apple usuwa programy antywirusowe z App Store

Opublikowano: 2015-03-20
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #gry / aplikacje #problemy / awarie

news-app-storeWygląda na to, że firma z Cupertino nie chce, aby klienci jej urządzeń myśleli, że mogą być narażeni na działanie szkodliwych wirusów i usuwa programy antywirusowe ze sklepu z aplikacjami.

Jedną z ofiar tej „czystki” jest Intego, firma produkująca antywirusy dla platform Mac i iOS, której oprogramowanie VirusBarrier zostało zdjęte z App Store. Jest to aplikacja mająca na celu skanowanie zewnętrznych plików umieszczonych w chmurze lub dołączonych do e-maili, tak aby zapobiec ewentualnemu rozprzestrzenieniu się wirusów na urządzenia. CEO Intego, Jeff Erwin rzucił nieco światła na całą sytuację, komentując dlaczego Apple podjęło decyzję o usunięciu VirusBarrier po ponad czterech latach obecności w App Store.

news-intego-virusbarrierJak powiedział Erwin, gigant z Cupertino poinformował jego firmę o zdjęciu VirusBarrier ze sklepu, jako powód podając „mylny opis aplikacji”, który mógłby sprawić, że konsumenci zaczęliby wierzyć w zagrożenie wirusami na iOS. Intego odwołało się od tej decyzji i przygotowało zupełnie inny, niemalże łopatologiczny opis. Apple pozostało jednak nieugięte i aplikacji nie przywróciło. W tym momencie Erwin zdał sobie sprawę, że nic nie wskóra, a jego firma jest jedną z wielu, które uległy większej akcji mającej na celu wyplenienie programów antywirusowych z platformy iOS. Stwierdził też, że w pewnym stopniu rozumie Apple, które nie chce, aby użytkownicy (szczególniej mniej doświadczeni) poczuli się zagrożeni. Niesmak jednak pozostaje.

Zagadką jest, kiedy Apple zaczęło usuwać aplikacje antywirusowe i ile z nich to dotknęło. W App Store wciąż znajduje się kilka takich programów, jak np. VirusDetector, ale prawdopodobnie wkrótce i one znikną z marketu.

Źródło: MacRumors 

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.