Apple walczy zaciekle z Samsungiem o trzy patenty, a sprawa zdaje się nie mieć końca

Opublikowano: 2015-09-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-samsung-apple-1Kolejna bitwa w toczącej się od lat wojence patentowej pomiędzy Apple a Samsungiem okazała się zwycięska dla pierwszej ze stron, co może mieć poważne konsekwencje dla koreańskiego giganta i jego przyszłych produktów. Daleko jednak do ostatecznego rozstrzygnięcia.

Federalny sąd apelacyjny przyznał, że Apple ma prawo do uniemożliwienia Samsungowi korzystania ze swoich własności intelektualnych. W tym przypadku mowa o pojedynczych rozwiązaniach zawartych w smartfonach i tabletach: funkcji slide-to-unlock (odblokowanie urządzenia przesuwaniem palca po ekranie), autokorekcie i szybkich linkach. Jeśli orzeczenie sądu wejdzie w życie, przyszłe produkty Samsunga i innych firm mogą nie trafić do sprzedaży w planowanych terminach, a w najgorszym wypadku może dojść do ich całkowitego wycofania z rynku – wszystko z powodu kilku technologii.

Mimo że w zeszłym roku Apple wyszło obronną ręką w jednej z rund, sędzia ograniczył się wtedy jedynie do przyznania odszkodowania pieniężnego w wysokości prawie 120 milionów dolarów, nie zmuszając Samsunga do wprowadzenia jakichkolwiek zmian w swoich urządzeniach. Dla Apple było to jednak zbyt małe zadośćuczynienie, więc firma złożyła, jak się teraz okazuje, zwycięską apelację od wyroku. Oczywiście nie oznacza to koniec walki pomiędzy dwoma gigantami branży technologicznej. Samsung po raz kolejny odwołał się od decyzji, a sprawa znowu powędruje do sądu niższej instancji. Wszyscy są już chyba jednak zmęczeni batalią, która jeszcze przez długi czas pozostanie nierozwiązana.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.