Apple Watch kwartalnym królem sprzedaży

Opublikowano: 2015-11-02
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple_watch-sprzedazApple nie podało oficjalnych wyników sprzedaży swojego pierwszego i jak dotąd jedynego smartwatcha. O odpowiednią statystykę postarało się Strategy Analitycs, według którego Apple Watch nie miał sobie równych w trzecim kwartale bieżącego roku.

4.5 miliona sztuk – tyle zegarków Apple zdaniem specjalistów z firmy analitycznej Strategy Analitycs znalazło się w rękach konsumentów w okresie od lipca do końca września 2015 roku. Przełożyło się to na 73.8% udziału w rynku, co jak na stosunkowo nowy produkt jest zatrważająco wysokim wynikiem. Kolejny w zestawieniu Samsung sprzedał w trzecim kwartale zaledwie 600 tysięcy smartwatchy, aczkolwiek zdaniem analityków wiele zmieni się na przestrzeni kolejnych miesięcy, kiedy to pod uwagę będą brane statystyki sprzedaży najnowszego Samsunga Gear S2, który ma potencjał na dorównanie Apple Watch’owi.

news-strategy_analitycs-wearables-1

Łącznie w ostatnim kwartale sprzedano 6.1 miliona sztuk inteligentnych czasomierzy, w porównaniu do miliona w ubiegłym roku. Wtedy też niekwestionowanym liderem był Samsung z 70% udziału w rynku wearables.

Źródło: Ubergizmo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.