Apple Watch może stać się najbardziej dochodowym produktem Apple

Opublikowano: 2015-04-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-watch-sprzedażJeśli wierzyć przewidywaniom, a w szczególności słowom czołowego analityka branży technologicznej – Carla Howe’a – Apple dostarczy konsumentom w ciągu pierwszych dwóch tygodni sprzedaży około 3 milionów smartwatchy, generując tym samym dochód na poziomie 2 miliardów dolarów.

Ostatnio Teleguru informował, że zegarek Apple został wyprzedany (w USA) w ciągu zaledwie kilku godzin od startu przedsprzedaży. O pewną kalkulację, na podstawie danych zebranych z różnych źródeł, pokusił się Carl Howe, szef Think Big Analytics. Według jego szacunków, gigant z Cupertino sprzeda w Stanach Zjednoczonych 3 miliony egzemplarzy Apple Watch do końca tego tygodnia, co przełoży się na 2 miliardy dolarów przychodu. Zamówienia można było składać od 10 kwietnia. Jeśli zaś chodzi o to, jak sprzedają się poszczególne wersje smartwatch, to zdaniem Howe’a najwięcej nabywców znajdzie model Sport (1.8 miliona). Na drugim miejscu uplasuje się standardowa wersja (1.2 miliona), a na samym końcu najbardziej kosztowny Apple Watch Edition z 40 tysiąmi sprzedanych sztuk.

news-think_big_analytics-apple_watchAnalityk zaznaczył, że elektronika w każdym z zegarków jest taka sama, zatem najtańszy model Sport i najdroższy Edition niczym się pod tym względem nie różnią. Zmiany dotyczą tylko i wyłącznie użytych materiałów, które swoją drogą można dopasować wedle indywidualnych potrzeb i gustu. Zauważa on, że nawet biorąc pod uwagę zastosowane w Apple Watch Edtion złoto i eksluzywne paski, cena detaliczna zegarka (nawet 17 tysięcy dolarów) znacznie przewyższa koszty jego wyprodukowania. Howe nie spodziewa się również obniżek cen smartwatcha, przez co biznes ten będzie niedługo niezwykle opłacalny, a marża brutto przewyższy poziom 60% sprawiając, że Apple Watch stanie się najbardziej dochodowym produktem w historii amerykańskiego koncernu.

Carl Howe przewiduje też, że początkowy okres sprzedaży będzie bardziej ograniczany przez dostawy aniżeli popyt. Ma się to jednak częściowo zmienić od przyszłego miesiąca, kiedy to Apple wspólnie z Quantą mają produkować więcej niż 2 miliony egzemplarzy zegarka, choć i to, zdaniem analityka, nie będzie wystarczającą liczbą, aby pokryć zainteresowanie konsumentów.

Źródło: 9to5mac

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.