Apple Watch podbił rynek elektroniki noszonej

Opublikowano: 2015-07-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-watch-sprzedażApple Watch już od pierwszych zapowiedzi wzbudzał zainteresowanie, a w dniu premiery rozchodził się jak ciepłe bułeczki. Ostatnio coraz częściej mówi się natomiast o lekkim rozczarowaniu i słabnącym popycie na pierwszy zegarek amerykańskiego producenta. Przeczy temu jednak najnowsza statystyka.

Z raportu przygotowanego przez Strategy Analitycs wynika, że Apple ze swoim Watchem przejął 75.5% udziałów całego rynku elektroniki noszonej w II kwartale 2015 roku. Co więcej, urządzenie to jest odpowiedzialne za kolosalny wzrost sprzedaży w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku – o 457.3%. W II kwartale 2014 roku wszyscy producenci sprzedali łącznie milion zegarków. W obecnie zakończonym okresie obejmującym miesiące kwiecień, maj i czerwiec, liczba ta stanęła na poziomie 5.3 miliona sztuk, z czego 4 miliony to Apple Watch.

news-rynek-apple_watch-smartwatcheMimo to, należy dodać, że taka jest właśnie dynamika rynku wearables – w krótkim czasie dokonuje się w nim sporo zmian, ciągle zachodzą nowe trendy, zaś popularność inteligentnych czasomierzy stale rośnie. Jak też widać z załączonej statystyki, w ciągu roku Samsung został zdetronizowany, a jego udział spadł z 73.6% do zaledwie 7.5%, czyli 400 tysięcy sprzedanych zegarków (700 tysięcy rok wcześniej). Powinno się to jednak zmienić wraz ze zbliżającą się premierą Samsunga Gear A z okrągłą tarczą.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.