Apple Watch rekomendowany przez 38% użytkowników

Opublikowano: 2015-06-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-watch-wynikiCzytając recenzje i zapoznając się z opiniami o Apple Watch można dojść do wniosku, że chociaż dla wielu jest to wymarzony zegarek, nie obyło się bez wad, które sprawiają, że sporo brakuje mu do ideału. Odzwierciedla to najnowsza statystyka, według której tylko 38% użytkowników iWatcha poleciłoby go swoim znajomym.

Jedną z najlepszych form reklamy jest prawdopodobnie marketing szeptany, dlatego też powyższy wynik nie jest raczej zbyt zachwycający. Należy jednak wziąć pod uwagę, że firma UserTesting przeprowadziła badanie na zaledwie 52 posiadaczach Apple Watch, co jest raczej małą grupą testową. Niemniej, 35% z nich przyznało, że jest obojętnych względem urządzenia, zaś 27% było krytycznie nastawionych.

Badanie wykazało też, że pomimo wielu aplikacji dostępnych na smartwatcha, zdaniem 19% użytkowników są one „wolne i zawodne”. Według Michael Mace z UserTesting, jeśli Apple chce, żeby ludzie byli bardziej zadowoleni z ich produktu i nie wahali się nad jego polecaniem, potrzebne są dodatkowe elementy przyciągające, np. ciekawe i doprawcowane zewnętrzne aplikacje.

Nie oznacza to, że Apple Watch jest w tej chwili niewartym uwagi sprzętem. Wielu jego posiadaczy chwali sobie monitorowanie aktywności fizycznej, czy chociażby możliwość odczytywania powiadomień bez konieczności podnoszenia iPhone’a. W każdym razie, Apple nadal ma sporo do zrobienia, żeby zdobyć serca klientów swoim pierwszym inteligentnym zegarkiem.

Źródło: Tweaktown

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.