Apple Watch umożliwi transfer danych poprzez gesty?

Opublikowano: 2015-06-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Apple

news-apple_watch-gesty-patent-1Apple złożył nowy wniosek patentowy, w którym opisuje ciekawy sposób na przesyłanie danych pomiędzy użytkownikami Apple Watch – transfer miałby się odbywać przy pomocy różnych gestów, np. uścisku dłoni, machania czy „przybicia piątki”.

Ciekawostką jest to, że patent odnosi się nie tylko do Apple Watcha, ale również innych zegarków oraz reszty elektroniki noszonej, m.in. inteligentnych opasek, pierścionków, naszyjników itd. Technologia mogłaby zatem działać na mnóstwie różnych urządzeń i jak twierdzi Apple, w tym celu wykorzystywane byłyby moduły Bluetooth LE lub NFC oraz czujniki ruchu. Jako przykład można podać smartwatche, które rozpoznając konkretne gesty wykonywane przez ich użytkowników, np. podanie sobie dłoni, zainicjowałyby wymianę danych takich jak chociażby informacje kontaktowe. Cały proces byłby zautomatyzowany i odpowiednio zaprogramowany, zatem urządzenia wykonywałyby inne polecenia w zależności od podjętej czynności.

news-apple_watch-gesty-patent

Niestety, aktualnie nic więcej nie wiadomo na temat tego rozwiązania i kiedy możemy spodziewać się jego wprowadzenia.

Źródło: Engadget

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.