Apple Watch wyprzedany w kilka godzin

Opublikowano: 2015-04-13
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-watch-sprzedażKonsumenci w USA nie zawiedli Apple i złożyli prawie milion zamówień na zegarek Apple Watch. Urządzenie zostało wyprzedane w mniej niż 6 godzin, a największym zainteresowaniem cieszył się wariant Sport.

Pierwszy raport na temat sprzedaży Apple Watch przygotowała firma analityczna Slice Intelligence. Zgodnie z ich danymi, klienci w Stanach Zjednoczonych złożyli 957 tysięcy przedpremierowych zamówień na smartwatcha. Średnio, na jedną osobę przypadało 1.3 zegarka. Ponadto, konsumenci wydali, uśredniając, około 503.83 dolara na urządzenie. Większość (aż 62%) zakupiła najtańszy model Sport. W przypadku tej edycji średnia cena wynosiła 382.83 dolara, zaś klasyczna wersja Apple Watch kosztowała 707.04 dolara. Wynika to z faktu, że każdy zegarek można dowolnie spersonalizować, wybrać odpowiedni pasek, tarczę itd. przez co końcowy koszt ulega zwiększeniu i różni się pomiędzy poszczególnymi kupującymi.

Największą popularnością cieszył się Apple Watch Sport z kopertą wielkości 42 mm (71%). Natomiast jeśli chodzi o obudowę, dominowała aluminiowa w kolorze Space Grey – wybrało ją 40% badanych. Tuż za nią znalazła się wersja ze srebrnej stali (34%). Z kolei w przypadku opasek, 28% nabywców Apple Watch i Apple Watch Sport zdecydowało się na gumową w kolorze czarnym, a niewiele mniej, bo 25%, wybrało bransoletę Milanese Loop.

news-apple-watch-opaskiCo ciekawe, także Apple Watch Edition kosztujący niemałą fortunę (17 tysięcy dolarów) został wyprzedany w tym samym dniu. Jak widać, nawet tak horrendalna suma nie przestraszyła zainteresowanych.

Wszyscy Ci, którzy kupili swojego Apple Watch’a w piątek, 10 kwietnia, mogą liczyć na jego dostawę w dniu 24 kwietnia. Osoby, które spóźniły się ze złożeniem zamówienia, będą musiały poczekać 4-6 tygodni lub nawet do lipca. Oczywiście nie można jeszcze mówić o wielkim sukcesie Apple. Na takie werdykty przyjdzie czas za kilka miesięcy. Już teraz jednak można powiedzieć, że pierwszy smartwatch firmy z Cupertino sprzedał się w większym nakładzie niż wszystkie zegarki oparte na systemie Android Wear w ciągu ostatniego roku.

Źródło: Apple Insider

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.