Apple wybuduje nowe centrum danych w Arizonie, warte 2 miliardy dolarów

Opublikowano: 2015-02-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple

news-apple-centrum-arizona-1Projekt ten, jest jedną z największych inwestycji poczynionych przez Apple i gdy zostanie zakończony, zapewni ponad 600 nowych miejsc pracy.

Apple wyda na budowę ogromnego centrum danych w Mesie (Arizona) około 2 miliardów dolarów, a sam budynek stanie w tym samym miejscu, gdzie obecnie znajduje się fabryka, w której GT Advanced miało produkować szkło szafirowe dla obecnych iPhone’ów. Pracę nad ośrodkiem zaczną się na początku 2016 roku, gdyż GT potrzebuje czasu na zabranie swojego sprzętu, a poza tym, w ramach dawnej umowy z Apple, firma ma prawo używać ten zakład jeszcze do końca bieżącego roku.

Termin realizacji projektu wynosi 30 lat, jednak przedstawiciele firmy z Cupertino twierdzą, że całość wejdzie w życie znacznie szybciej. Nowe centrum danych zatrudni 150 pracowników na pełen etat i około 500, którzy będą brali udział w pracach konstrukcyjno-budowlanych. Nie zrekompensuje to jednak wszystkich strat w wyniku bankructwa GT Advanced, które doprowadziło do zwolnienia prawie tysiąca osób.

news-apple-centrum-arizonaApple stwierdziło, że zakład w Arizonie będzie w całości zasilany energią odnawialną, wliczając w to panele słoneczne wyprodukowane przez lokalną firmę, Salt River Project. Kolektory słoneczne zapewnią około 70 megawatów energii – wystarczająco, aby zasilić np. 14.5 tysiąca mieszkań w tamtym rejonie. Podobne centra danych Apple ma również w Karolinie Północnej i Nevadzie.

Źródło: Gigaom

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.