Apple wyposaży iPada Air 3 w wyświetlacz 4K?

Opublikowano: 2016-01-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #plotki

news-apple-ipad-air3W marcu odbędzie się konferencja Apple, na której mamy poznać kilka sprzętowych nowości. Spekuluje się o kolejnym Apple Watch’u, małym iPhone’ie 5se, a najnowsze przecieki wskazują również na prezentację iPada Air 3. Pojawiło się kilka szczegółów dotyczących tabletu.

DigiTimes, powołujące się na swoje zaufane źródła, twierdzi, że Apple jest gotowe do ujawnienia nowej generacji iPada Air, którego masowa produkcja miałaby ruszyć w drugim kwartale bieżącego roku. Co ciekawe, mówi się o tym, że tablet otrzyma 9.7-calowy ekran w rozdzielczości 4K oraz 4 GB pamięci RAM. Biorąc pod uwagę dotychczasowy format obrazu (4:3) stosowany w urządzeniach z linii Air, w trzeciej generacji przełożyłoby się to na wartości równe 4096 x 3072 lub 3840 x 2880 pikseli.

Obecność 4K w iPadzie Air 3 byłaby równie interesująca, co niepokojąca. Przykład Sony Xperii Z5 Premium pokazał, że urządzeniom mobilnym wystarczy w tej chwili jakość Quad HD (2560 x 1440 pikseli), a nawet standardowe i szeroko stosowane Full HD (1920 x 1080). Apple nie zdecydowało się na tytułową rozdzielczość nawet w zeszłorocznym iPadzie Pro, który mógł wydawać się oczywistym wyborem do tego typu „eksperymentu”. Do wszelkich plotek na temat nowego tabletu Air należy zatem podchodzić z dystansem.

Źródło: 9to5Mac, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.