Apple wznawia internetową sprzedaż w Rosji. Ceny poszły znacząco w górę.

Opublikowano: 2014-12-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzedaż / wyniki

news-apple-rosja-sprzedażPo dokonaniu planowanego przęglądu cen w sklepie internetowym, firma z Cupertino podjęła decyzję o wznowieniu internetowej sprzedaży swoich produktów na terenie kraju. Rosjanie nie będą jednak zadowoleni – ceny wzrosły aż o 70% w porównaniu do zeszłego miesiąca!

Apple zwiększyło cenę iPhone’a 6 w Rosji o 35%. Wersja z 16 GB pamięci wewnętrznej kosztuje teraz 53.990 rubli (978 dolarów), podczas gdy cena iPhone’a 6 128 GB została podniesiona do poziomu 69.990 rubli (1265 dolarów). Najdroższy model, czyli iPhone 6 Plus wyposażony w 128 GB pamięci wbudowanej jest obecnie wyceniony na 77.990 rubli (1410 dolarów).

W zeszłym miesiącu Apple odpowiedziało na spadek wartości rubla podnosząc cenę iPhone’a o 25%, zatem w ciągu zaledwie kilkudziesięciu dni podniesiono ceny łącznie o niemal 70%. Potem producent zdecydował o wstrzymaniu internetowej sprzedaży swoich produktów na terenie Rosji, w związku z niestabilnym kursem tamtejszej waluty. Teleguru pisał o tym tydzień temu.

Gry i programy w rosyjskim App Store także stały się sporo droższe. Podstawowa aplikacja dla systemu iOS kosztuje obecnie 62 ruble, zamiast 33 rubli.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.