Apple zabronił Monster produkcji licencjonowanych akcesoriów

Opublikowano: 2015-06-17
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #problemy / awarie

news-monster-apple-akcesoriaMonster oskarża Apple o nieuczciwe praktyki, po tym jak firma z Cupertino zakończyła umowę, która przez lata pozwala im produkować autoryzowane akcesoria dla iPhone’ów, iPadów i iPodów.

Monster jest zdania, że Apple unieważnił dotychczasowy kontrakt obejmujący tworzenie m.in. słuchawek, głośników czy kabli, w wyniku pozwu o oszustwa, złożonego przeciw Beats Electronics LLC i jego założycielom, czyli Dr. Dre i Jimmiemu Iovine. Jak wiadomo, Apple nabył Beats w zeszłym roku za kwotę około 3.2 miliarda dolarów. Czy jest to zatem zemsta słynnego producenta na wieloletnim partnerze? Tak przynajmniej twierdzi Monster, którego produkty (około 900 z ponad 4 tysięcy) od 2005 roku należą do programu Apple MFI (Made for iPhone/iPad/iPod).

Zdaniem przedstawicieli firmy, tak gwałtowne i zupełnie niezrozumiałe zerwanie umowy doprowadzi do znaczących strat w biznesie. David Tognotti, radca prawny Monster, stwierdził, że współpraca z Apple układała się bardzo dobrze przez wiele lat (od 2008 roku Monster wypłacił Apple 12 milionów dolarów w ramach MFi), a mieszanie do całej sprawy pozwu przeciw Beats jest zbyt daleko idącym krokiem. Nie przebierając w słowach, Tognotti dodał też – „Pokazuje to stronę Apple, której konsumenci nie widzą zbyt często. Oni potrafią być tyranami”.

Monster może sprzedawać swoje licencjonowane logiem Apple produkty do września tego roku, ale ma kategoryczny zakaz produkowania nowych akcesoriów.

Źródło: The Verge

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.