Apple zainteresowane kupnem map HERE od Nokii

Opublikowano: 2015-04-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Nokia #sprzedaż / wyniki

news-nokia-hereFirma z Cupertino rozważa ponoć nabycie działu nawigacji Nokii, w tym map HERE. Lista potencjalnych kupców jest jednak całkiem spora.

Wśród innych zainteresowanych Nokia HERE są również: Facebook, Amazon, Alibaba Group, Baidu, a także kilku niemieckich producentów samochodów. Nokia oczekuje kwoty w okolicach 3.2 miliarda dolarów, chociaż sama zapłaciła za nie ponad 8 miliardów dolarów w 2008 roku. Widać zatem, jak bardzo biznes ten stracił na wartości przez ostatnie lata. Pierwsze oferty mają zostać przedstawione pod koniec przyszłego tygodnia.

Przejęcie map HERE byłoby świetnym posunięciem ze strony Apple, gdyż pomimo posiadania własnej usługi związanej z nawigacją (od 2012 roku), która stopniowo się rozwija, amerykański koncern nie jest w stanie nawiązać prawdziwej konkurencji z Google Maps.

Natomiast Nokia jest ostatnio w fazie zmian i chęć sprzedaży działu związanego z mapami jest tylko jednym z celów nowej strategii. Finowie przejęli ostatnio Alcatel-Lucent za 15.6 miliarda dolarów. Możliwy jest także ich powrót do tworzenia smartfonów.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.