Apple zamówi 90 milionów iPhone-ów 6S do końca roku

Opublikowano: 2015-07-09
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-apple-iphone-wynikiWygląda na to, że z każdym rokiem Apple zawiesza sobie poprzeczkę coraz wyżej i liczy na rekordową sprzedaż iPhone’ów. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, producent poprosił swoich dostawców o dostarczenie nawet 90 milionów sztuk modeli 6S do końca 2015 roku.

W ubiegłym roku Apple zamówił około 70-80 milionów egzemplarzy smartfonów i jak się okazało, popyt na nie był jeszcze większy niż oczekiwano. Natomiast w pierwszej połowie roku fiskalnego zakończonej we wrześniu, firmie udało się sprzedać 135.6 milionów iPhone’ów, czyli o 43% więcej niż w analogicznym okresie dwanaście miesięcy wcześniej. Oczywiście tegoroczne zamówienie nie oznacza, że tyle egzemplarzy znajdzie swoich nabywców. Jest to jednak dobry wyznacznik oczekiwań Apple względem nadchodzących iPhone’ów 6S i 6S Plus, który pokazuje, że gigant z Cupertino chce być w stu procentach przygotowany na drugą połowę roku, a w szczególności okres świąteczny.

Premiera nowych iPhone’ów najprawdopodobniej odbędzie się we wrześniu.

Źródło: Ubergizmo

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.