Apple zgarnia niemal całość zysków z rynku smartfonów

Opublikowano: 2015-11-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #Samsung #sprzedaż / wyniki

news-apple-rynek_smartfonow-zyski-1Apple nie zwalnia tempa. Z opublikowanych przez Canaccord Genuity danych wynika, że aż 94% zysków ze sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale tego roku należało do firmy z Cupertino.

Liczby mówią w tym przypadku same za siebie – Apple zdominowało, zresztą nie po raz pierwszy, cały rynek smartfonów, osiągając 11.2 miliarda dolarów zysku, co przełożyło się na niezwykle imponujące 94% udziału. W zeszłym kwartale i w analogicznym okresie ubiegłego roku ich sprzedaż stanowiła odpowiednio 92 i 85%. Co bardziej imponujące, wszystko to udało się uzyskać przy ogólnym udziale rynkowym w wysokości zaledwie 14.5% i 48 milionach sprzedanych sztuk smartfonów. Średnia cena iPhone’a w trzecim kwartale 2015 roku wynosiła natomiast 670 dolarów przy marży równej 37%.

news-rynek_smartfonow-zyski-3q2015Samsung, który w okresie od lipca do końca września sprzedał łącznie około 81 milionów smartfonów (24.5% udziału w tym kwartale), miał 11% zysków z całego rynku. W porównaniu do Apple, uśredniona cena za telefony koreańskiego giganta była z kolei o ponad 3.5 raza mniejsza i wynosiła 180 dolarów.

Chociaż ogólny udział w zyskach Apple i Samsunga przekracza 100%, jest to jak najbardziej prawidłowa statystyka, wynikająca z faktu, że inni czołowi producenci, jak np. HTC, BlackBerry czy Sony, odnotowali ujemny bilans w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło: Apple Insider

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.