Apteligent: Smartfony Sony najstabilniejsze. Motorola najszybsza w aktualizacjach

Opublikowano: 2016-08-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #HTC #LG #Sony #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-motorola-marshmallow-1Firma analityczna Apteligent sprawdziła, którzy producenci byli najszybsi w aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow i przedstawiła dane dotyczące awaryjności oprogramowania na urządzeniach poszczególnych firm.

Raport ujawnia, że Motorola jako pierwsza zaczęła udostępniać nowego Androida – stało się to w listopadzie 2015 roku, a więc miesiąc po oficjalnej premierze. Na drugim miejscu znalazło się LG, które rozpoczęło proces aktualizacji w styczniu tego roku. Do HTC należało ostatnie miejsce na podium, jednak Tajwańczycy mogą się pochwalić tym, że wydali Marshmallow na wszystkie kompatybilne urządzenia. Należy dodać, że dane dotyczą Stanów Zjednoczonych i nie biorą pod uwagę smartfonów linii Nexus.

Apteligent sprawdziło również stabilność aplikacji i jak się okazało – Sony zajęło pierwsze miejsce w tej kategorii. Na smartfonach producenta średni wskaźnik awaryjności, tj. samoczynnego wyłączania i błędów programów wynosił zaledwie 0.08%. Niewiele gorzej poradziła sobie Motorola (0.09%). Trzecia pozycja przypadła ZTE z wynikiem 0.28%.

Inną ciekawą informacją jest to, że Rosja ma największą fragmentację na rynku urządzeń z Androidem – 90% użytkowników korzysta z 230 różnych smartfonów, podczas gdy w USA 44% osób posiada raptem 10 unikalnych modeli.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.