ARM i Samsung podpisują długoterminową umowę na układy graficzne Mali

Opublikowano: 2015-06-05
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #Samsung #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-arm-mali_t880ARM i Samsung przypieczętowały nową umowę, na mocy której producent mikroprocesorów udostępni Koreańczykom wieloletnią licencję na układy graficzne Mali przyszłej generacji.

Jednymi z ostatnich urządzeń Samsunga wykorzystującymi produkt angielskiego producenta są Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge wyposażone w układ Exynos 7420 – chodzi tutaj oczywiście o grafikę Mali T760 MP8. Teraz obie firmy rozszerzają swoje partnerstwo na kolejne lata, co powinno zapewnić ARM wielomilionowe zyski i jeszcze większy udział w rynku, a Samsungowi dostęp do czipów nowej generacji.

W niedalekiej przyszłości, być może w następnych flagowcach (np. Galaxy Note 5), powinniśmy ujrzeć procesor Mali-T880, który oferuje ponoć dwukrotnie wyższą wydajność i 40% mniejsze zapotrzebowanie na energię w porównaniu do T760. ARM ma też w zanadrzu GPU T860, 830 i 820, ujawnione w październiku zeszłego roku, które prawdopodobnie znajdą się w nieco tańszych produktach.

news-mali-gpu-roadmapWarto też zaznaczyć, że mikroprocesory ARM niejednokrotnie występowały w towarzystwie układów MediaTek oraz HiSilicon od Huawei. To samo dotyczy Samsunga, korzystającego z Mali od dłuższego czasu, lecz wydaje się, że dopiero teraz współpraca ta może wskoczyć na zupełnie nowy, wyższy poziom.

Źródło: Android Authority

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.