ASUS Fonepad 8 – multimedialny tablet w przystępnej cenie

Opublikowano: 2015-01-19
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Asus #sprzęt / podzespoły

img-asus-fonepad8-4Najnowszy tablet ASUSa łączy w sobie wygodę użytkowania, szeroki wachlarz możliwości multimedialnych i całkiem wydajne podzespoły. Wszystko to w atrakcyjnej cenie.

ASUS Fonepad 8 został wyposażony w wydajny, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3530 taktowany zegarem o częstotliwości 1.3 GHz oraz 1GB pamięci operacyjnej. Takie podzespoły powinny zapewnić komfortową i bezproblemową obsługę nawet bardziej wymagających gier i aplikacji. Wysoką jakość obrazu i szerokie kąty widzenia zapewnia ośmiocalowy, wielodotykowy ekran typu IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Urządzenie powinno zadowolić audiofilów, gdyż posiada głośniki stereo wykorzystujące technologię SonicMaster, która znacząco poprawia jakość dźwięku.img-asus-fonepad8-2Tablet może pochwalić się dwoma aparatami – przednim o rozdzielczości 0.3 Mpix oraz głównym, tylnym o rozdzielczości 2 Mpix z autofocusem. W ręce użytkowników oddano również narzędzie PixelMaster z szeregiem użytecznych funkcji. Wśród nich na uwagę zasługują przede wszystkim: Time Rewind, stabilizator obrazu, tryb selfie i narzędzia do retuszowania zdjęć. Pracując w trybie Time Rewind aparat rozpoczyna robienie serii zdjęć na dwie sekundy przed naciśnięciem spustu migawki, a kończy sekundę po puszczeniu przycisku. W ciągu trzech sekund aparat automatycznie robi 31 zdjęć, spośród których użytkownik może wybrać jedno, najlepsze ujęcie. Narzędzia do retuszu pozwalają na rozmycie tła, usunięcie niechcianych osób i obiektów, które dostały się w kadr, upiększanie oraz rozjaśnianie cery czy wykonanie innego ujęcia osoby na zdjęciu grupowym. PixelMaster umożliwia także tworzenie krótkich animacji GIF.

news-asus-fonepad8W urządzeniu wbudowano 8 GB pamięci na pliki użytkownika. Ponadto istnieje możliwość jej rozszerzenia przez slot na karty SD o dodatkowe 64GB. Co więcej, ASUS zapewnia również bezpłatny dostęp do dodatkowych 5 GB powierzchni dyskowej w chmurze oraz dodatkowych 11 GB przez pierwszy rok użytkowania. Bateria ma pojemność 3950 mAh i wystarczy nawet na 12 godzin użytkowania i 21 godzin rozmowy.

W kwestii łączności, warto wspomnieć chociażby o wbudowanych modułach Bluetooth 4.0, Wi-Fi, 2G i 3G. Tablet obsługuje również technologię bezprzewodowego przesyłania obrazu Miracast. Dzięki temu można go sparować z innym urządzeniem, wykorzystującym łączność Wi-Fi Direct. Nie zapomniano także o użytkownikach korzystających na co dzień z dwóch telefonów – nowy Fonepad posiada podwójny slot na karty micro-SIM.

Fonepad 8 dostępny jest na polskim rynku w cenie 699 zł. Warto wspomnieć, że poza granicami naszego kraju tablet pojawił się już kilka miesięcy temu.

Źródło: Asus

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.