Asus ZenFone 2 – ceny poszczególnych modeli

Opublikowano: 2015-03-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-asus-zenfone2-2Tajwański producent Asus wprowadził do sprzedaży na rodzimym rynku smartfon Asus ZenFone 2, który od momentu pierwszej prezentacji wzbudzał spore zainteresowanie dużej rzeszy fanów marki. Wiadomo już, ile będą kosztowały wszystkie jego wersje.

Na CES 2015 producent pokazał kolejną generację ZenFone’a, tym razem opatrzoną numerkiem „2”. Jest to pierwszy smartfon z 4 GB RAM, który narobił niemałego zamieszania na styczniowych targach elektroniki. Wszystko to za sprawą ceny, która według zapowiedzi Asusa miała się zaczynać od 199 dolarów za nieco okrojoną wersję smartfona. Wtedy też była mowa jedynie o dwóch wariantach – z 2 i 4 GB pamięci operacyjnej. Teraz jednak, gdy urządzenie trafiło do oficjalnej sprzedaży poznaliśmy ceny za wszystkie modele ZenFone’a 2.

Dostępne są cztery wersje smartfona, a z racji tego, że premiera odbyła się póki co jedynie na terenie Tajwanu, ceny podane są w przybliżeniu:

  • ZenFone 2 ZE551ML (5.5 cala Full HD, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej) – około 285 dolarów
  • ZenFone 2 ZE551ML (5.5 cala Full HD, 2 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej) – około 221 dolarów
  • ZenFone 2 ZE550ML (5.5 cala HD, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej) – około 190 dolarów
  • ZenFone 2 ZE550CL (5 cala HD, 2 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej) – około 158 dolarów

Jest więc naprawdę przyzwoicie. Najlepszy wariant kosztuje mniej niż 300 dolarów, oferując bardzo porządną specyfikację. Nawet jeśli w momencie pojawienia się w Europie nieco podrożeje (niemal pewne) i tak warto będzie brać go pod uwagę w momencie decydowania się na kupno nowego smartfona. Pozostaje zatem czekać na polską premierę Zenfone’a 2. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi, ale miejmy nadzieje, że jeszcze w tym półroczu.

Źródło: Phonearena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.