Asus ZenFone 3 z czytnikiem linii papilarnych w drodze

Opublikowano: 2015-12-21
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-asus-zenfone3-infoWedług niektórych tajwańskich źródeł, Asus pracuje nad flagowym ZenFonem 3, którego premiera miałaby się odbyć w drugim kwartale 2016 roku. Wśród nowości oferowanych przez smartfon miałby się znaleźć czytnik linii papilarnych.

Asus ZenFone 2 okazał się udanym urządzeniem, które swego czasu, dokładniej na targach CES 2015 w Las Vegas, wywołało spore poruszenie, w związku z wyposażeniem w 4 GB RAM. Był to pierwszy smartfon z taką ilością pamięci operacyjnej, ale oprócz tego miał na pokładzie kilka innych ciekawych podzespołów, które klasyfikowały go do wysokiej półki. Odznaczał się również niezwykle atrakcyjną ceną, nie dziwi więc ogólna popularność modelu i jego przychylne opinie.

W styczniu minie rok od premiery ZenFone’a 2, więc teoretycznie niewiele dzieli nas od prezentacji jego następcy. Jednakże zdaniem tajwańskich źródeł powiązanych z dostawcami Asusa, producent ujawni ZenFone’a 3 dopiero w drugim kwartale przyszłego roku, prawdopodobnie w maju lub czerwcu. Z drugiej strony, takie oczekiwanie może się opłacić, gdyż uważają oni, że smartfon zaoferuje popularną ostatnio technologię biometryczną pod postacią skanera linii papilarnych. Ma to wynikać m.in. z faktu, że jego dostępność w urządzeniach mobilnych w najbliższym czasie powinna drastycznie wzrosnąć (z około 30 do 50%), przekładając się na ogólny spadek cen komponentów czytnika. W ten sposób Asus będzie w stanie wyposażyć swoje produkty w to rozwiązanie, bez konieczności wprowadzania wielkich podwyżek. Oprócz tego możemy spodziewać się, że z innych nowych technologii ZenFone 3 otrzyma odwracalne złącze USB typu C.

Z dostępnych szacunków wynika, że w 2015 roku Asus sprzeda 20 milionów smartfonów. Na przyszły rok spodziewany jest wzrost do 30 milionów egzemplarzy. Firma planuje również rozszerzyć swoją sprzedaż na inne rynki w Azji i Afryce, po sukcesach odniesionych na Tajwanie, w Indiach, Brazylii, Rosjo oraz Azji Południowo-Wschodniej. Warta wzmianki jest także statystyka, zgodnie z którą dotychczasowe urządzenia z serii ZenFone napędzane były głównie przez procesory Intela oraz Qualcomm – około 80%. Resztę stanowią układy MediaTeka.

Źródło: Techno Buffalo, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.