Asus ZenFone w trzech odsłonach

Opublikowano: 2014-09-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-asus-zenfon-1
Trzy nowe modele smartfonów z rodziny ZenFone wprowadziła na rynek firma Asus. Czy popularne „chińczyki” mają się czego obawiać?

Do sprzedaży w Polsce trafiły trzy nowe modele smartfonów z rodziny ZenFone firmowane przez koncern Asus. Producent podkreśla, że każdy z oferowanych telefonów jest przeznaczony dla odbiorców o różnych wymaganiach i innej zasobności portfela.

Asus ZenFone 4 to model wyposażony w pokryty szkłem Corning Gorilla Glass ekran o przekątnej 4.5 cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 480 x 854 piksele. Centralną jednostką urządzenia jest jednordzeniowy procesor Intel Atom taktowany z częstotliwością 1.2 GHz, który wspiera w działaniu 1 GB pamięci RAM. Rozdzielczość głównego aparatu to 5 Mpix, a dodatkowego – 2 Mpix. Cena smartfona wynosi 499 złotych.

news-asus-zenfon-2

Większy ekran o przekątnej 5 cali ma drugi model oferowany przez Asusa – ZenFone 5. Tutaj rozdzielczość wyświetlacza to satysfakcjonujące 720 x 1280 pikseli. Serce telefonu to, w zależności od wersji, dwurdzeniowy Intel Atom Z2580 2.0 GHz i 2 GB RAM lub ró1)nież dwurdzeniowy Intel Atom Z2560 z częstotliwością 1.6 GHz i 1 GB RAM. Aparaty oferują rozdzielczość 8 Mpix (główny) i 2 Mpix (przedni). Trzeba dodać, że ZenFone 5 oferuje funkcję dual-SIM pozwalającą na jednoczesną obsługę dwóch kart SIM. Telefon kosztuje 699 złotych.

Na rynku jest dostępna także inna odmiana modelu ZenFone 5 wyposażona w procesor Qualcomm MSM8926 Snapdragon 400, taktowany 1.2 GHz. Co ciekawe, telefon ten ma też inny chip graficzny, więc będzie charakteryzował się inną wydajnością niż jego odpowiedniki z Intel Atom. Ta odmiana obsługuje technologię LTE. Za telefon trzeba zapłacić 899 złotych.

Ostatni, najbardziej zaawansowany smartfon proponowany przez Asusa nosi nazwę ZenFone 6. Tutaj użytkownicy mają do dyspozycji wyświetlacz o przekątnej 6 cali i rozdzielczości 720 x 1280 pikseli. Sprawną pracę urządzenia mają zapewnić procesor Intel Atom Z2580 taktowany z częstotliwością 2.0 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Rozdzielczość głównego aparatu to 13 Mpix, a dodatkowego na przedniej części telefonu – 2 Mpix. Cena ZoneFona 6 to 899 złotych.

Źródło: Asus

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.