Asus ZenFone Zoom dostępny w Polsce

Opublikowano: 2016-05-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-zenfone-zoom-1Asus wprowadził do sprzedaży na polskim rynku smartfon ZenFone Zoom z aparatem wyposażonym w 3-krotny zoom optyczny, optyczną stabilizację obrazu i laserowy autofokus.

Asus ZenFone Zoom ma ekran IPS o przekątnej 5.5-cala i rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli (403 PPI) z powłoką Gorilla Glass 4, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3590 o taktowaniu 2.5 GHz, 4 GB pamięci RAM, 64 GB pamięci wbudowanej oraz slot na kartę microSD (obsługa do 64 GB). Na wyposażeniu znalazły się również modem LTE czwartej kategorii, Wi-Fi a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0, GPS z A-GPS i GLONASS oraz akumulator o pojemność 3000 mAh, który korzysta z technologii Asus BoostMaster, dzięki czemu w około 40 minut można osiągnąć ponad połowę naładowania.

news-zenfone-zoom-2

Z tyłu smartfona umieszczony został aparat z matrycą o rozdzielczości 13 Mpix (Panasonic SmartFSI), 10-elementowym obiektywem opracowanym przy współpracy z firą HOYA oraz trzykrotnym zoomem optycznym. Przetwornik jest dodatkowo wsparty przez optyczną stabilizację obrazu, laserowy autofokus łapiący ostrość w 0.03 sekundy i dwutonową lampę LED. Warto dodać, że konstrukcja ma osobne przyciski do wykonywania zdjęć czy nagrywania filmów. Zoom ustawiać można przy pomocy klawiszy regulacji głośności. Ponadto, użytkownik ma dostęp do trybu manualnego i może skorzystać m.in. z funkcji Super Resolution, uzyskując zdjęcia w rozdzielczości do 52 Mpix.

Jeśli chodzi o przedni aparat, to producent postawił na matrycę 5 Mpix z przysłoną f/2.0 i szerokokątnym 88-stopniowym obiektywem z funkcją Panoramic Selfie.

Asus ZenFone Zoom został wyceniony na 2399 zł. Jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej (Pure Black) oraz białej (Ceramic White).

Źródło: Asus, własne

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.