Asus ZenWatch 2 zaprezentowany na Computex 2015

Opublikowano: 2015-06-01
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-asus_zenwatch2Asus pokazał na targach Computex 2015 swój nowy smartwatch z Android Wear. ZenWatch 2 dostępny jest w dwóch wersjach o innym rozmiarze tarczy i paska, a do wyboru jest również cała gama kolorowych bransolet wykonanych z różnych materiałów.

Asus ZenWatch 2 został wyposażony w ekran OLED, chroniony przez szkło ochronne Gorilla Glass 3 2.5D. Sercem zegarka jest nieokreślony procesor Qualcomm – prawdopodobnie ten sam, co w poprzedniku, czyli Snapdragon 400. Względem ZenWatcha pierwszej generacji poprawi się odporność na kurz i wodę, gdyż nowy smartwatch otrzymał certyfikat IP67. Pozwala to zanurzyć urządzenie na głębokość do 1 metra na nie więcej niż 30 minut. Zegarek ma też magnetyczną ładowarkę i koronkę oferującą pewne, nie wyjaśnione jeszcze przez producenta, funkcje. Ponadto, zdaniem Asusa bateria doczekała się stosownego usprawnienia w porównaniu do poprzedniego modelu, choć nie padły żadne konkretne liczby.

Smartwatch pojawi się w sprzedaży w wersjach z kopertą o wielkości 41 i 37 mm, z paskami o rozmiarach odpowiednio 22 i 18 mm. Dostępne będą warianty ze stali nierdzewnej w trzech kolorach, a także kilka z bransoletami z tworzywa sztucznego i skóry. Jeden z modeli będzie natomiast przyozdobiony kryształami Swarovskiego. Ceny, jak i data premiery nie zostały ujawnione.

Źródło: Phonearena

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.