Autorski procesor LG napędzi następcę LG V10

Opublikowano: 2015-12-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #LG #sprzęt / podzespoły

news-lg_nuclun2-1Każdy producent smartfonów marzy o tym, aby stać się niezależnym od innych i produkować własne rozwiązania. LG już kiedyś próbowało, czego efektem był procesor Nuclun – niestety niezbyt udany i szybko zapomniany. Nadchodzi jednak jego kolejna wersja, która zadebiutuje w ciągu kilku następnych miesięcy.

Źródła z Chin donoszą, że koreański koncern zajmuje się aktualnie tworzeniem układu Nuclun 2, którego premiera przewidywana jest na drugą połowę 2016 roku. Miałby on trafić do następcy niedawno wydanego smartfona LG V10, co pokrywa się z wcześniejszymi plotkami, zgodnie z którymi urządzenie pojawi się w podobnym okresie.

Wiele jednak wskazuje, że ten sam procesor nie zostanie użyty w LG G5, który na półkach sklepowych ma się pojawić w kwietniu przyszłego roku. Powodem jest ponoć niewystarczająca jak na flagowca wydajność chipu. Mimo to, Nuclun 2 ma być w stanie bezproblemowo konkurować z Kirin 950 użytym w Huawei Mate 8. Autorskie rozwiązanie LG będzie produkowane w 16 nm procesie technologicznym i najprawdopodobniej będzie się składać z czterech rdzeni Cortex-A72 i kolejnych czterech Cortex-A53.

W sieci pojawiły się też pierwsze doniesienia o Nuclun 3, który miałby być bezpośrednią konkurencją dla samsungowego Exynosa 8890, zasilającego jedną z wersji nadchodzącego Galaxy S7, ale raczej nie należy oczekiwać jego szybkiego debiutu.

Źródło: GSMArena

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.