Autoryzowanie płatności za pomocą zdjęć selfie – nadchodzi nowy standard?

Opublikowano: 2015-03-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali

news-jack-ma-selfieNa targach CeBIT 2015 nie zabrakło kilku technologicznych nowości, wśród których znalazł się pomysł szefa chińskiej firmy Alibaba, który może zrewolucjonizować płatności mobilne.

Nie ulega wątpliwości, że tzw. selfie całkowicie opanowały świat. Ich popularność jest tak duża, że wiele firm wykorzystuje je w swoich kampaniach marketingowych, a producenci smartfonów coraz częściej reklamują swoje produkty jako idealne do autoportretów. Choć zdjęcia „z ręki” są domeną młodych ludzi, trend ten dociera również do starszych osób. Należało się zatem spodziewać, że prędzej czy później ktoś zaproponuje nowe zastosowanie dla selfie – tym razem mogą one posłużyć jako metoda autoryzowania wszelkiego rodzaju zakupów.

Jack Ma, prezes i założyciel koncernu Alibaba udowodnił, że bez problemu można zapłacić przy użyciu swojego zdjęcia. Miałoby się to odbywać za pomocą aplikacji, która po zrobieniu autoportretu rozpoznaje twarz i niemal natychmiastowo potwierdza transakcję. Oczywiście na tę chwilę można jedynie gdybać, czy metoda ta osiągnie oczekiwany sukces, gdyż nie podano bardziej konkretnych szczegółów tego rozwiązania.

Ciekawe, jak rozwinie się ten projekt. Jeśli twórcy podejdą do niego na poważnie, to wkrótce, oprócz wpisywania haseł, przykładania palca czy niedawno zaprezentowanego skanowania oka, możemy być świadkami kolejnej rewolucji w płatnościach mobilnych, a widok fotografujących się ludzi w sklepach stanie się normą.

Źródło: Mobileclick

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.