Bank BPH udostępnia płatności zbliżeniowe NFC w Orange i T-Mobile

Opublikowano: 2015-04-10
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Orange #T-Mobile #pakiety / usługi #wyniki / raporty

news-bank-bph-bankowosc-mobilnaKlienci Banku BPH, którzy korzystają z usług sieci Orange lub T-Mobile, mogą od teraz płacić zbliżeniowo za pomocą smartfona. Bank, we współpracy z MasterCard i dwoma operatorami wprowadził płatności mobilne w technologi NFC dla posiadaczy dziewięciu swoich kart płatniczych.

Aby móc korzystać z możliwości płacenia smartfonem konieczne jest posiadanie urządzenia obsługującego NFC (na polskim rynku w tej chwili jest dostępnych kilkadziesiąt modeli takich telefonów oferowanych przez T-Mobile i Orange), a także dostępnej u operatora karty SIM NFC, na której zostaną zapisane dane karty płatniczej niezbędne do przeprowadzenia transakcji. Transakcja telefonem podlega takiej samej autoryzacji jak w przypadku karty zbliżeniowej, tj. przy operacjach do 50 złotych nie ma konieczności wprowadzania kodu PIN, a powyżej tej kwoty należy nim zatwierdzić płatność.

Bank BPH do 22 marca przyszłego roku nie będzie pobierał żadnych opłat za płatności kartą NFC. Po tym terminie usługa nadal będzie bezpłatna, pod warunkiem, że klient wykona smartfonem co najmniej cztery transakcje zbliżeniowe miesięcznie. W przeciwnym razie opłata wyniesie 3 zł na miesiąc.

Równocześnie Bank BPH i MasterCard pracują nad wdrożeniem aplikacji Mobilne Płatności, czyli portfela elektronicznego MasterPass, który umożliwi dokonywania wygodnych transakcji e-commerce i m-commerce. Nowa usługa pojawi się w ofercie Banku BPH latem.

Źródło: MasterCard

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.