Benchmark Sony Xperii Z4 odkrywa karty – znamy specyfikację modelu

Opublikowano: 2015-03-30
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzęt / podzespoły

news-sony-xperia-Z3Nadchodzący flagowiec japońskiego producenta został przetestowany w benchmarku GFXBench, dzięki czemu dowiedzieliśmy się jaka będzie jego specyfikacja techniczna.

Sony Xperia Z4 będzie miała ekran o przekątnej 5.1 cala i rozdzielczości Full HD (1080 x 1920 pikseli), 64-bitego, ośmiordzeniowego Snapdragona 810, układ graficzny Adreno 430 oraz 3 GB RAM i 32 GB pamięci wbudowanej. Na pokładzie znajdzie się też aparat 20 Mpix i przednia kamerka do zdjęć selfie i wideorozmów z matrycą o rozdzielczości 5 Mpix. Według testu, smartfon będzie pracował pod kontrolą Androida w wersji 5.0.2 Lollipop. Oprócz tego zaoferuje szereg czujników i modułów, jak np. barometr, żyroskop, czujnik światła i zbliżeniowy oraz GPS i Bluetooth – jednym słowem standard.

news-sony-xperia-z4-benchmarkChociaż w GFXBench urządzenie widnieje jako Sony E6553, przesłanki, że jest to Xperia Z4 są dwie. Po pierwsze, literka „E” oznacza model z roku 2015, tak jak „D” w nazwie kodowej Xperii Z3 (D6603) jest odniesieniem do 2014 roku, a „C” w Xperii Z1 (C6903) do 2013 roku. Drugą kwestią jest sama specyfikacja, która jest dokładnie taka, jakiej można się spodziewać po tegorocznym topowym smartfonie.

Źródło: GFXBench

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.