Bezpieczne lato z Plusem

Opublikowano: 2016-06-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Plus

news-lato-z-plusemJuż w najbliższy weekend rozpoczyna się tradycyjny cykl imprez, w których operator sieci Plus wspólnie z Telewizją Polsat i Polsat News oraz służbami ratowniczymi zachęcają do aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.

W trakcie dwóch miesięcy wakacji w każdy weekend w wybranych miejscowościach w Polsce gościć będzie „Lato Polsat News”, a relacje z imprez będzie można zobaczyć na antenach Polsatu i Polsatu News. Partnerem akcji jest firma LG.

Akcja „Lato Polsat News” to przede wszystkim promocja aktywnego i bezpiecznego wypoczynku, dlatego wszędzie odbędą się pokazy ratownictwa odpowiednich służ, a uczestnicy imprez oraz telewidzowie dowiedzą się jakich błędów należy unikać podczas wakacji w górach i nad wodą. Będą też mieli okazję poznać specyfikę pracy ratowników i czym jest Zintegrowany System Bezpieczeństwa obsługujący numery ratunkowe. Dowiedzą się też jak udzielić pierwszej pomocy oraz jak najszybciej i najskuteczniej wezwać pomoc.

Programy poprowadzi zespół w składzie: Beata Cholewińska, Joanna Górska, Milena Rostkowska-Galant, Małgorzata Tomaszewska, Mariusz Abramowicz, Przemysław Białkowski. oraz Marek Horczyczak, a kalendarz letnich imprez obfituje w niezwykłe wydarzenia:

  • 25-26 czerwca – Moryń – Tech Rescue Drużynowe Zawody Ratowników Wodnych;
  • 2-3 lipca – Międzyzdroje – pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR;
  • 9-10 lipca – Kluszkowce – II Zawody Ratowników Wodnych i Górskich;
  • 16-17 lipca – Ogrodzieniec – pokazy ratownictwa górskiego w wykonaniu ratowników Grupy Jurajskiej   GOPR;
  • 23-24 lipca – Łeba – Surf Rescue Board Challenge – zawody na deskach ratowniczych;
  • 30-31 lipca – Ustka – Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Morskim;
  • 6-7 sierpnia – Suwałki – pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR;
  • 13-14 sierpnia – Władysławowo – pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR;
  • 20-21 sierpnia – Gdynia – pokazy ratownictwa wodnego w wykonaniu ratowników WOPR i Lifeguard Gdynia;
  • 27 -28 sierpnia – Sopot – II Mistrzostwa Polski Łodzi Ratowniczych IRB.

news-plus-bezpieczenstwoPlus, który od niemal szesnastu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi WOPR, MOPR, GOPR i TOPR przypomina też wszystkim korzystającym z letniego wypoczynku o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i stosowaniu się do poleceń ratowników, a w razie nieszczęśliwego wypadku o numerach specjalnych ratunkowych: 601100100 nad wodą i 601100300 w górach. Z kolei na stronach 601100100.pl i 601100300.pl można znaleźć i pobrać na telefon aplikację RATUNEK, która pozwala zlokalizować miejsce, z którego pochodzi zgłoszenie wypadku lub zagrożenia życia.

Źródło: Plus

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.