Bezprzewodowe ładowanie będzie równie szybkie, jak standardowe rozwiązania

Opublikowano: 2015-06-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie

news-bezprzewodowe_ladowanie-smartfonDobra wiadomość dla wszystkich, którzy są zwolennikami ładowania indukcyjnego. Wireless Power Consortium ogłosiło, że najnowsza wersja standardu Qi znacznie zredukuje czas potrzebny na naładowanie urządzenia.

Dokładne szczegóły nie są jeszcze znane, ale zgodnie z ujawnioną przez WPC specyfikacją, możliwe będzie uzupełnienie baterii w 60-procentach w ciągu około 30 minut, zaś w porównaniu z obecnymi ładowarkami indukcyjnymi o mocy maksymalnie 5 watów, nowy standard potroi tę wartość, dzięki czemu będzie oferował podobne możliwości, jak rozwijane przez Qualcomma rozwiązanie zwane Quick Charge 2.0. Warto dodać, że nowe Qi będzie wspierać wszystkie istniejące stacje ładujące, lecz nie wiadomo czy obsłuży aktualnie dostępne na rynku smartfony. „Qi fast charging” (nazwa standardu) będzie początkowo dostępne tylko dla członków konsorcjum.

Wireless Power Consortium zostało założone w 2008 roku i zresza ponad 200 firm członkowskich, m.in. HTC, LG, Microsoft, Nokia, Panasonic, Samsung, Sony i Texas Instruments.

Źródło: NDTV

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.