Bezramkowy smartfon Sharpa

Opublikowano: 2014-08-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-sharp-aquossh-1
Czyżby na rynku smartfonów pojawił się nowy trend? Aquos Crystal to już kolejne urządzenie, którego producent zdecydował się na użycie ultracienkich ramek wokół wyświetlacza.

Biorąc do ręki Aquos Crystal ma się wrażenie, że przód tego smartfona to tylko pięciocalowy dotykowy wyświetlacz. To zasługa wybitnie cienkich ramek, które go okalają. Wcześniej takie rozwiązanie zastosowało LG w swoim telefonie X3. Trudno jednak ocenić, jak takie rozwiązanie wpłynie na wytrzymałość telefonu i wygodę korzystania z niego.

Wyróżnikiem Aquos Crystal jest dźwięk, za który są odpowiedzialne komponenty firmy harman/kardon. Zastosowany czterordzeniowy procesor Snapdragon 400 taktowany 1.2 GHz i 1.5 GB zapewniają szybkie i płynne działanie urządzenia. Trzeba jednak pamiętać, że podobnych podzespołów użyto do wyprodukowania wielu starszych smartfonów konkurencji, jak np. Sony Xperia M2, Motorola Moto G lub LG G2 mini i pod tym względem produkt Sharpa trudno wyróżnić. Model wyposażono w dotykowy wyświetlacz o przekątnej 5 cali, którego rozdzielczość wynosi 720p i przy takiej przekątnej ekranu jest ona więcej niż wystarczająca. Mimo to producent zapowiedział też udoskonaloną wersję smartfona – Sharp AQUOS Crystal X, który będzie mieć m.in. większy 5.5 calowy wyświetlacz Full HD.

Niestety, w Polsce na razie nie będzie można przekonać się, jak ergonomiczne jest posługiwanie się tym telefonem. Sharp Aquos Crystal jest bowiem przeznaczony jedynie na rynki Stanów Zjednoczonych i Japonii. Pierwsze egzemplarze mają być dostępne w kraju Kwitnącej Wiśni już 29 sierpnia.

Źródło: Sharp

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.