Biznes sensorów obrazu Sony częścią nowo utworzonej firmy

Opublikowano: 2015-10-06
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Sony #sprzedaż / wyniki

news-sony-semiconductor_solutions-1Sony przekształca jeden ze swoich najbardziej dochodowych biznesów w nową markę – dział półprzewodników japońskiego giganta zostanie włączony w struktury utworzonej firmy Sony Semiconductor Solutions.

Sektor ten zostanie odseparowany od segmentu urządzeń mobilnych w ramach większej reorganizacji, ale nadal w głównej mierze będzie zajmował się wytwarzaniem czujników obrazu, przynoszących firmie spore zyski. Reszta biznesów z grupy półprzewodników, odpowiedzialnych za pamięci flash i baterie, zostanie przeniesiona do odpowiednio Sony Storage Media and Devices Corporation oraz Sony Energy Devices Corporation. Jak poinformowano w oficjalnym oświadczeniu, Sony Semiconductor Solutions rozpocznie działalność od 1 kwietnia 2016 roku.

Półprzewodniki Sony są niezwykle rentownym przedsięwzięciem, przede wszystkim z powodu ich szerokiego zastosowania w smartfonach (m.in. iPhone’ach, modelach od Xiaomi i nowych Nexusach) czy lustrzankach cyfrowych takich producentów jak Nikon. Nie należy też zapominać, że Sony stosuje je we własnych, bardzo popularnych kamerach.

Źródło: The Verge

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.