BlackBerry chce neutralności sieci. Wzywa Apple do tworzenia aplikacji na inne platformy

Opublikowano: 2015-01-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #Apple #pozostali #problemy / awarie

news-blackberry-johnchenWedług CEO firmy, aplikacje i treści powinny być ogólnodostępne dla wszystkich platform. W szczególności odniósł się do Apple oraz Netflix, podając obie firmy jako przykład dyskryminacji BlackBerry.

John Chen opublikował na blogu firmy post, w którym odnosi się do neutralności sieci i oprogramowania. Ponadto wzywa on przedstawicieli amerykańskiego rządu, aby wsparli jego sprawę i pomogli wymusić na Apple i innych firmach wydawanie aplikacji na wszystkie dostępne platformy. Chen uważa, że BlackBerry jest liderem jeśli chodzi o tego typu neutralność, jako przykład podając komunikator BBM (BlackBerry Messenger), który od ponad roku jest dostępny w wersji dla iOS. Ma on za złe Apple, że nie wydało ono swojego iMessengera na inne systemy, tym samym odcinając się od całej reszty, jak np. Androida czy Windows Phone. Szef kanadyjskiej firmy dodał również, że jeśli rzeczywiście chcemy wolnego, otwartego i niedyskryminującego Internetu, to praktyki uskuteczniane m.in. przez Apple i Netflix (które stwierdziło, że nie stworzy aplikacji dla BlackBerry z powodu jego zbyt niskiego udziału w rynku) muszą zostać ukrócone.

Na odpowiedź ze strony niektórych deweloperów nie trzeba było długo czekać. Większość z nich wyśmiała ten pomysł twierdząc, że nie życzą sobie, żeby ktokolwiek zmuszał ich do tworzenia aplikacji na platformy, które nie przyniosą im spodziewanego zysku. Wiele osób uważa, że BlackBerry powinno skupić się przede wszystkim na sobie i stworzeniu atrakcyjnego ekosystemu, który w naturalny sposób przyciągnie użytkowników i programistów aplikacji.

Źródło: Ars Technica

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.