BlackBerry dokonuje redukcji zatrudnienia

Opublikowano: 2015-05-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki #problemy / awarie

news-blackberryKanadyjski producenta smartfonów – BlackBerry – poinformował o zwolnieniu nieokreślonej liczby pracowników celem skonsolidowania wszystkich działów, w tym m.in. oprogramowania i urządzeń.

BlackBerry, który zanotował niemal 17-procentowy spadek kwartalnego przychodu w marcu, miał około 6225 pracowników zatrudnionych na pełen etat w lutym 2015 roku (w najlepszym okresie było ich ponad 20 tysięcy). W zeszłym miesiącu firma zapowiedziała zamknięcie swoich siedzib w Szwecji, przez co pracę miało stracić blisko 100 osób. Nie wiadomo jednak, czy zwolnienia doszły do skutku, a jeśli tak, czy były one częścią obecnego planu.

Jednocześnie, przedsiębiorstwo z Waterloo poinformowało, że w najbliższych miesiącach zamierza zwiększyć sprzedaż, zintensyfikować działania marketingowe oraz pozyskać nowych partnerów biznesowych. Działania te mają doprowadzić do uzyskania rentowności we wszystkich segmentach działalności firmy. BlackBerry chce też powalczyć z Apple i Samsungiem na polu smartfonów, aby nie stracić klientów korporacyjnych i rządowych, jak również rozwijać się w sektorze oprogramowania i zabezpieczeń.

Źródło: Reuters

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.