BlackBerry DTEK50 oficjalnie zaprezentowany

Opublikowano: 2016-07-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blackberry-dtek50-1Drugi smartfon BlackBerry z Androidem stał się faktem. Model o nazwie DTEK50 to propozycja ze średniej półki, której najważniejszym elementem ma być wysoki poziom zabezpieczeń.

BlackBerry DTEK50 to w gruncie rzeczy rebrandowany Alcatel Idol 4, a główne różnice pomiędzy obydwoma smartfonami tyczą się oprogramowania. Na wyposażeniu znalazł się 5.2-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 617, 3 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej i czytnik kart microSD. Urządzenie ma również aparat 13 Mpix z autofokusem opartym o detekcję fazy i diodą LED, przednią kamerę 8 Mpix, baterię o pojemności 2610 mAh oraz modem LTE. Nad wszystkim czuwa system Android 6.0 Marshmallow.

news-blackberry-dtek50

To właśnie w kwestii systemu, a dokładniej zastosowanej nakładki i rozwiązań programowych DTEK50 wyróżnia się na tle Idola 4 i innych słuchawek z Androidem. Jak zapewnia BlackBerry, jest to najbezpieczniejszy i najbardziej produktywny smartfon z Androidem. Na jego pokładzie znalazło się m.in. centrum powiadomień BlackBerry Hub, BlackBerry Keyboard, BlackBerry Convenience Key (klawisz skrótu do przywoływania aplikacji), pakiet bezpieczeństwa DTEK, BlackBerry Device Search (wyszukiwarka plików i programów), czy kontrola gestami.

BlackBerry DTEK50 trafi do sprzedaży na wybranych rynkach już 8 sierpnia. Jego cena została ustalona na 339 euro.

Źródło: BlackBerry, własne

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.