BlackBerry i Boeing tworzą smartfona z zabezpieczeniem w postaci samodestrukcji

Opublikowano: 2014-12-22
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blackberry-boeing-smartfonBlackBerry wspólnie z amerykańskim koncernem lotniczym, czyli firmą Boeing opracowuje projekt smartfona przeznaczonego m.in. dla agencji rządowych. Najciekawszy elementem urządzenia ma być funkcja…autodestrukcji.

W rozmowie z agencją Reuters, CEO BlackBerry potwierdził, że firma pracuje nad stworzeniem smartfona o nazwie Boeing Black. Telefon ma być dedykowany przede wszystkim agencjom rządowym oraz innym biznesom i użytkownikom, dla których kwestią kluczową jest ochrona danych. Urządzenie ma się cechować m.in. szyfrowaniem połączeń, obsługą dwóch kart SIM (dual-SIM) oraz wsparciem dla łączności satelitarnej i możliwością rozszerzenia tylnego panelu o sensory biometryczne. Całość ma działać na systemie Android (nie wiadomo jaka wersja) i korzystać z BlackBerry Enterprise Service 12.

Najciekawszą funkcją ma być jednak specjalne zabezpieczenie na wypadek dostania się urządzenia w niepowołane ręcę. Gdy smartfon zostanie skradziony lub użytkownik zgubi go, dzięki wyposażeniu w opcję samodestrukcji Boeing Black uniemożliwi nieodpowiednim osobom uzyskanie dostępu do ważnych danych. Zagadką pozostaje, jak takie samozniszczenie miałoby działać i czy naraziłoby to w jakiś sposób zdrowie osoby, która w tym momencie trzymałaby smartfona.

Boeing oferuje już smartfon swoim partnerom biznesowym, więc produkcja powinna ruszyć w bardzo niedalekiej przyszłości.

Źródło: GSMArena

19_01_full Image Banner 750 x 200

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.