BlackBerry najszybsze w aktualizacjach zabezpieczeń Androida

Opublikowano: 2016-03-14
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #oprogramowanie #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-blackberry_priv-promo-1BlackBerry pochwaliło się na swoim blogu, że jest jedynym producentem, który regularnie wydaje aktualizacje zabezpieczeń systemu Android. Pozostałym nierzadko zajmuje to kilka tygodni.

Google co miesiąc (od grudnia 2015 roku) publikuje biuletyny bezpieczeństwa dla Androida, do których muszą się dostosowywać producenci urządzeń mobilnych, aby zredukować ryzyko powstawania i wykorzystywania luk w zabezpieczeniach. Niestety, jak pokazuje poniższa tabela, nie każdy wydaje aktualizacje na czas – użytkownicy często muszą czekać tygodnie na „załatanie” swoich smartfonów i tabletów. W najgorszym wypadku mogą wcale nie doczekać się stosownej poprawki oprogramowania.

news-android-oem-aktualizacje

Na plus wyróżnia się BlackBerry, które w każdym miesiącu ma przygotowaną aktualizację trafiającą na BlackBerry Priv już pierwszego dnia. Można oczywiście spierać się, że Kanadyjczycy mają w swojej ofercie tylko jeden smartfon z Androidem, co znacząco skraca czas potrzebny do przygotowania łatki, jednak bardziej istotne jest to, że inne firmy nie nadążają z publikacją, pozostawiając swoich użytkowników w zagrożeniu przez długi czas. Należy dodać, że w zestawieniu pod uwagę brane są najlepsze przypadki dla każdego producenta, czyli urządzenie/a (zazwyczaj flagowe), które otrzymuje/ą aktualizacje w najszybszym terminie.

Źródło: BlackBerry, własne

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.