BlackBerry notuje kolejne straty, ale zyskuje na oprogramowaniu

Opublikowano: 2016-06-24
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

Blackberry logoBlackBerry przedstawiło najnowsze wyniki finansowe za I kwartał fiskalny 2017, zakończony 31 maja 2016 roku.

Kanadyjski koncern wygenerował 400 milionów dolarów przychodu – jest to spadek z 464 milionów dolarów w ubiegłym kwartale i poniżej oczekiwań analityków (471 milionów dolarów). Strata netto wyniosła aż 670 milionów dolarów, na co złożyły się m.in. odpisy z tytułu utraty wartości firmy i aktywów. Pozytywniej wyglądała sprzedaż oprogramowania i usług, która przyniosła BlackBerry 166 milionów dolarów przychodu, względem 153 milionów dolarów kwartał wcześniej.

W I kwartale roku fiskalnego 2017 BlackBerry sprzedało 500 tysięcy urządzeń mobilnych. Firma zapowiada, że w tym roku wyda dwa nowe smartfony z Androidem, licząc na uzyskanie rentowności w tym segmencie do końca bieżącego roku. Patrząc jednak na aktualną tendencję, wydaje się to niezwykle trudnym zadaniem.

Źródło: Fox Business

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.