BlackBerry Passport we wrześniu na rynku. Co pod maską?

Opublikowano: 2014-08-25
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #technologie #pozostali #sprzęt / podzespoły #plotki

news-blackberry-passportNowy model Passport z innowacyjną klawiaturą ma być ratunkiem dla BlackBerry. Pytanie czy udźwignie ten ciężar i znajdzie odpowiednią liczbę nabywców.

Od wielu miesięcy sprzedaż telefonów marki BlackBerry jest o wiele niższa niż chciałby kanadyjski producent, w dodatku wyniki są coraz gorsze. Tę nie najlepszą sytuację ma poprawić nowy model, BlackBerry Passport, którego rynkową premierę zapowiedziano na wrzesień 2014 roku. Teraz nieoficjalnie wiadomo już na jakiej specyfikacji BlackBerry opiera swoje nadzieje na sukces nadchodzącego smartfona.

Sercem telefonu będzie procesor Snapdragon 800 taktowany z częstotliwością 2,4 GHz, wspierany przez 3 GB pamięci RAM. Dane można będzie gromadzić we wbudowanej pamięci o pojemności 32 GB. Obraz w rozdzielczości 1440 x 1440 pikseli będzie wyświetlany na ekranie o przekątnej 4,4 cala.

Do dyspozycji użytkownika będą dwa aparaty fotograficzne. Jeden, umieszczony na tylnej ścianie obudowy ma oferować rozdzielczość na poziomie 13 Mpix, natomiast ten na przedzie telefonu będzie miał rozdzielczość 2 Mpix.

BlackBerry Passport ma nietypowy, kwadratowy kształt, który z pewnością znajdzie zarówno swoich wiernych zwolenników, jak i zagorzałych przeciwników. Jednak według producenta to, co naprawdę przyciągnie użytkowników do tego modelu, to innowacyjna klawiatura typu QWERTY. Mimo tradycyjnych, fizycznych przycisków, BlackBerry zapewnia, że ich wyjątkowa czułość zapewni niespotykaną wcześniej ergonomię podczas wprowadzania tekstu. Inną nowością ma być fakt, że zawartość ekranu telefonu można przewijać przesuwając palcem po klawiaturze, a nie, jak w większości dostępnych obecnie smartfonów, po wyświetlaczu. W podobny sposób obsługuje się też wiele innych funkcji, na przykład usuwanie zbędnych słów i zdań z wprowadzanego tekstu – wystarczy ponoć przesunąć palec po klawiaturze w lewym kierunku. Dodatkowym elementem jest górny rząd przycisków, które zmieniają swój charakter i zadania w zależności od tego, co użytkownik aktualnie przegląda na ekranie.

BlackBerry Passport będzie musiał zmierzyć się z silnymi konkurentami, którzy mają pojawić się na rynku jesienią tego roku – na przykład z Samsungiem Galaxy Note 4 lub Apple iPhonem 6. Tymczasem producent stosuje w nim niezbyt udane rozwiązania – w nowym smartfonie umieszcza procesor Snapdragon 800 starszej generacji, zamiast Snapdragona 805, który jest bardziej energooszczędny od poprzednika. Wcześniej, w przypadku modeli Z10 i Z30 także znalazły się w nich procesory starsze niż w ówczesnych flagowych telefonach konkurentów BlackBerry.

Źródło: Digits

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.