BlackBerry pokazuje model Leap i zapowiada trzy kolejne urządzenia w tym roku

Opublikowano: 2015-03-03
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blackberry-mwc2015-ron-louksKanadyjski producent na dzisiejszej konferencji w trakcie MWC 2015 zaprezentował zebranym smartfon BlackBerry Leap, którego charakteryzuje w pełni dotykowy ekran, bez fizycznej klawiatury. W tym roku portfolio firmy powinno się także rozszerzyć o kolejne produkty.

Ostatni rok był w przypadku BlackBerry zdominowany w większości przez telefony z klawiaturami QWERTY, czyli modele Passport i Classic. Zapowiedziany dziś BlackBerry Leap jest zaś powrotem do w pełni dotykowych urządzeń, a jego specyfikacja obejmuje pięciocalowy ekran o rozdzielczości 720 x 1280 pikseli, dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1.5 GHz, 2 GB RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością rozszerzenia poprzez slot kart microSD. Ponadto ma on główny aparat 2 Mpix, przednią kamerę 2 Mpix i baterię o pojemności 2800 mAh. Łączność zapewnia LTE, Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi 802.11 b/g/n. Całość pracuje na systemie BlackBerry OS w wersji 10.3.1.

news-blackberry-leapUrządzenie zadebiutuje na rynku na przełomie marca i kwietnia tego roku i będzie kosztowało 275 dolarów.

Szef działu mobilnego BlackBerry, Ron Louks powiedział też co nieco na temat innych urządzeń przygotowanych na 2015 rok. Jednym z nich jest smartfon z zagiętym ekranem (podobnie jak w Samsungu Galaxy S6 Edge), który będzie miał wysuwaną klawiaturę. Jak się nazywa ten model? Jeszcze nie wiadomo. John Chen, CEO kanadyjskiej firmy w tej chwili określa go po prostu mianem „slidera”. Dodał także, że mają w planach kolejny smartfon z edycji Porsche oraz następny model z fizyczną klawiaturą typu QWERTY.

news-blackberry-slider-mwc2015Więcej szczegółów niestety nie podano, gdyż konferencja BlackBerry w głównej mierze skupiała się na kwestiach biznesowych i oprogramowaniu, w tym również współpracy z Samsungiem i jego systemem zabezpieczeń Knox, a także planach dotyczących tworzenia aplikacji i usług na iOS i Android.

Źródło: CNet

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.