BlackBerry Priv zapowiedziany

Opublikowano: 2015-09-28
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blackberry_priv-android-1BlackBerry potwierdziło toczące się od miesięcy dyskusje i plotki na temat pierwszego smartfona firmy z Androidem. Urządzenie do tej pory znane jako Venice, otrzymało oficjalną nazwę BlackBerry Priv i pojawi się w sprzedaży pod koniec tego roku.

John Chen, CEO kanadyjskiego przedsiębiorstwa, ujawnił, że smartfon łączy w sobie najlepsze cechy zabezpieczeń i produktywności BlackBerry z rozległą ofertą aplikacji dostępnych na Androidzie. Wyposażono go w 5.5-calowy, zakrzywiony ekran typu Edge (podobnie jak w Samsungu Galaxy S6 Edge) i najnowsze dostępne na rynku podzespoły, w tym procesor od Qualcomma – informuje Chen, nie podając jednak konkretnych szczegółów. Ponadto, BlackBerry Priv ma wysuwaną, fizyczną klawiaturę typu QWERTY, która w razie potrzeby, identycznie jak w modelu Passport, może posłużyć jako touchpad.

BlackBerry Priv został po raz pierwszy pokazany oficjalnie, choć trzeba dodać nieco nieudolnie, przez szefa „Jeżynek” w materiale BNN Canada.

Pomimo skupienia się na swoim pierwszym smartfonie z Androidem, John Chen zapewnia jednak, że BlackBerry pozostaje wierne tradycjom i już w marcu 2016 roku opublikuje najnowszą wersję BlackBerry 10 OS o oznaczeniu 10.3.3.

Źródło: Engadget

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.