Blackberry sprzedał nieco ponad milion smartfonów w ostatnim kwartale

Opublikowano: 2015-06-23
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzedaż / wyniki

news-blackberry-wynikiBlackberry opublikował wyniki finansowe za I kwartał roku fiskalnego 2016, zakończony 30 maja bieżącego roku. Niestety, nie są one zbyt optymistyczne dla Kanadyjczyków. Firma sprzedała bowiem tylko 1.1 miliona smartfonów i zanotowała 28 milionów dolarów straty, czyli 5 centów na akcji.

Dochód za pierwszy kwartał wyniósł 658 milionów dolarów, z czego 40% stanowiły urządzenia, 38% usługi, a oprogramowanie i licencje 21%. Wynik ostatniego z wymienionych działów, przekładający się na 137 milionów dolarów przychodu, choć o 150% lepszy niż rok wcześniej, nadal daleki jest od celu założonego przez CEO Blackberry. John Chen oczekuje 500 milionów dolarów z tytułu oprogramowania do marca 2016 roku.

Smartfony sprzedały się w nakładzie 1.1 miliona sztuk, co dało firmie 263 miliony dolarów dochodu. Jest to spadek z 379 milionów dolarów i około 1.6 miliona egzemplarzy w poprzednim kwartale oraz 2.6 miliona smartfonów w analogicznym okresie 2014 roku. Średnia cena urządzenia wyniosła w raportowanym okresie 240 dolarów. Biznes ten notuje ciągłe straty, dlatego Blackberry ma w planach wejście na androidowy rynek z nowym telefonem opartym na systemie od Google, który ma być częścią strategii mającej przywrócić firmie rentowność w najbliższym czasie.

Źródło: Blackberry

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.