Blackberry szykuje telefon z Androidem?

Opublikowano: 2015-06-12
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #systemy operacyjne #sprzęt / podzespoły

news-blackberry-android-1Agencja Reuters, powołując się na swoje źródła, donosi, że Blackberry poważnie zastanawia się nad wyposażeniem swoich przyszłych smartfonów w system operacyjny od Google. Pierwszym urządzeniem ma być podobno zaprezentowany na MWC 2015 tajemniczy, rozsuwany telefon z fizyczną klawiaturą.

Wedle źródeł Reutersa, które prosiły o zachowanie anonimowości, kanadyjski koncern rozważa przejście na Androida w ramach nowej strategii zakładającej większe skupienie na oprogramowaniu i systemach zarządzania urządzeniami. Niegdysiejszy lider smartfonowego rynku, w tej chwili ma w nim udział na poziomie poniżej jednego procenta.

Nie wiadomo, czy wejście na androidowy rynek będzie końcem linii urządzeń z Blackberry OS 10, które zadebiutowały w 2013 roku. Po początkowych pozytywnych opiniach i obietnicach sukcesu, okazało się, że nie są one w stanie konkurować z produktami opartymi na Androidze czy iOS, głównie przez brak kluczowych aplikacji i coraz mniejsze zainteresowanie deweloperów tą platformą.

Blackberry ma jednak wiele ciekawych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa i ochrony danych (m.in. BES12), z których od jakiegoś czasu korzystać mogą również posiadacze sprzętów z konkurencyjnymi systemami. W tej dziedzinie Kanadyjczycy śmiało mogą być traktowani jako jedni z liderów branży. Dlatego też, w tej sytuacji wizja połączenia własnych, szczególnie popularnych wśród klientów biznesowych technologii z Androidem, który ma większość udziałów w rynku smartfonów, wydaje się być nader interesująca.

news-blackberry-slider-mwc2015Jak twierdzą źródła, pierwszym urządzeniem Blackberry z Androidem ma być zaprezentowany w marcu na targach MWC 2015 w Barcelonie slider, czyli rozsuwany telefon, łączący fizyczną klawiaturę z ekranem dotykowym. Ma on zadebiutować jesienią tego roku.

Źródło: Reuters

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.