Blackberry Venice z systemem Android na pokładzie?

Opublikowano: 2015-06-18
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blackberry-veniceW trakcie MWC 2015 w marcu Blackberry zaprezentował, a właściwie pozwolił jedynie rzucić okiem na swojego nowego flagowca. Smartfon z wysuwaną klawiaturą wzbudził duże zainteresowanie, ale na pierwsze szczegóły o nim musieliśmy poczekać aż do teraz.

Według różnych źródeł, nadchodzący slider Blackberry nosi kodową nazwę „Venice”, a jego debiutu można spodziewać się w listopadzie tego roku. Byłaby to zatem podobna sytuacja jak w przypadku modelu Passport, który został pokazany na targach MWC 2014 i trafił do sprzedaży w przedostatnim miesiącu roku.

news-blackberry-sliderNajprawdopodobniej na tym kończą się jednak wszelkie analogie, ponieważ spekuluje się, że Blackberry Venice może być „słynnym” smartfonem na Androidzie, którego Kanadyjczycy ponoć mają w swoich planach. Niezwykle ciekawie prezentuje się też część ujawnionej specyfikacji urzadzenia. Ekran o przekątnej 5.4-cala i rozdzielczości Quad HD (1440 x 2560 pikseli), sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 taktowany zegarem 1.8 GHz, czyli ten sam, na który LG zdecydował się w G4, a także 3 GB RAM oraz aparat główny 18 Mpix i przedni 5 Mpix. Ponadto, w przeciwieństwie do Blackberry Passport, nowy flagowiec ma być telefonem z rozsuwaną klawiaturą oraz zagiętymi jak w Galaxy S6 Edge krawędziami ekranu.

Źródło: Ubergizmo

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.