BlackBerry Venice zapowiada się na jeden z najciekawszych smartfonów tego roku - wyciekły nowe zdjęcia

Opublikowano: 2015-08-31
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blackberry_venice-zdjecia-8BlackBerry Venice został zaprezentowany na kilku nowych fotografiach, które po raz pierwszy ukazują nam smartfon z każdej perspektywy. Kanadyjskiemu producentowi świetnie udało się połączyć tradycyjną klawiaturę z pełnym, dotykowym ekranem, tworząc atrakcyjny wizualnie slider.

Pierwszy smartfon BlackBerry z Androidem powoli przestaje mieć przed nami jakiekolwiek tajemnice. Opublikowane zdjęcia potwierdzają wcześniejsze doniesienia i grafiki prasowe, które ujawniły m.in., że model Venice będzie miał wysuwaną z dołu klawiaturę QWERTY, którą z pewnością docenią osoby mające styczność z innymi propozycjami od BlackBerry czy też fani popularnych niegdyś sliderów. Co ważne, telefon pozostał przy tym stosunkowo cienki, za co należy się duży plus dla producenta. Po raz kolejny potwierdza się też inspiracja zagiętym ekranem z Galaxy S6 Edge – Venice również doczekał się takiego rozwiązania.

Na fotografiach widać też, że w przeciwieństwie do innych „jeżynek”, w BlackBerry Venice przesunięto przycisk włączania/wyłączania z góry na lewy bok. Na samym szczycie umieszczono zaś sloty microSD oraz SIM. Z tyłu natomiast dostrzec można aparat otoczony srebrnym pierścieniem, występujący w towarzystwie dwóch diod doświetlających – według nieoficjalnej specyfikacji, ma on 18 Mpix oraz optyczną stabilizację obrazu.

Reszta specyfikacji urządzenia ma obejmować ekran o przekątnej 5.4-cala i rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli, sześciordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 808 o taktowaniu 1.8 GHz oraz 3 GB pamięci RAM. Całość oczywiście będzie pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android Lollipop. Premiera telefonu powinna nastąpić w ostatnim kwartale bieżącego roku.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.