BlackBerry wiąże przyszłość z Androidem

Opublikowano: 2016-01-07
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #pozostali #sprzęt / podzespoły #sprzedaż / wyniki

news-john-chen-blackberry-1Oczekujący na nowe telefony BlackBerry z ich autorskim systemem operacyjnym będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Kanadyjska firma ma póki co w planach kolejne propozycje oparte na Androidzie, które ujrzymy w ciągu najbliższych miesięcy.

W trakcie targów CES 2016, dyrektor generalny BlackBerry – John Chen – stwierdził, że sprzedaż BlackBerry Priv do tej pory okazała się na tyle dobra, że upewniła koncern w słuszności wejścia na rynek Androida. Chen jest zadowolony z dobrego przyjęcia i pozytywnych opinii na temat smartfona oraz jego dotychczasowej popularności, zapowiadając, że w tym roku ujrzymy przynajmniej jedną, a prawdopodobnie dwie nowe słuchawki oparte na platformie Google. Nie padły żadne konkrety, więc na tę chwilę nie wiemy, czego dokładnie się po nich spodziewać, ale patrząc na udany model Priv, warto na nie czekać.

Najbliższe dwanaście miesięcy będzie dla BlackBerry niezwykle kluczowe. Od dawna spekuluje się, że w przypadku braku odpowiednich wyników sekcji mobilnej, zostanie ona sprzedana, a Kanadyjczycy skupią się jedynie na usługach i oprogramowaniu. John Chen zachowuje jednak optymizm i wierzy, że 2016 rok będzie przełomowy, nakierowując firmę na drogę wyczekiwanej rentowności.

Źródło: CNET

grudzien_simo3

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.