BlackBerry wycofuje się z tworzenia smartfonów i zapowiada kolejny model z klawiaturą QWERTY

Opublikowano: 2016-09-29
Autor: Teleguru
Kategorie / tagi: #wideo #pozostali #sprzęt / podzespoły

news-blackberry-1CEO BlackBerry poinformował, że firma nie będzie już tworzyła nowych smartfonów, zlecając to zadanie swoim partnerom. Dowiedzieliśmy się również, że to nie koniec urządzeń z fizyczną klawiaturą.

Mówiło się o tym od dawna, ale w końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie – BlackBerry nie zamierza już projektować i produkować smartfonów. Kanadyjczycy nie wycofują się jednak z rynku mobilnego. Zamiast tego skorzystają z usług innych producentów, udostępniając oprogramowanie, licencje i swoją markę. Przykładem jest współpraca z TCL, które odpowiada za BlackBerry DTEK50, będące w rzeczywistości rebrandowanym Alcatelem Idol 4. Podobnie ma być w przypadku niezapowiedzianego jeszcze modelu DTEK60, który bazuje na Alcatelu Idol 4S. Wszystko to w celu „obniżenia wymogów kapitałowych i zwiększenia zwrotu zainwestowanego kapitału” – wynika ze słów szefa BlackBerry, Johna Chena.

W wywiadzie dla serwisu BNN Chen przyznał, że BlackBerry ma w planach smartfon z fizyczną klawiaturą QWERTY (na modłę BB Priv czy Passport), ale powstanie takiego modelu to kwestia kilku najbliższych lat.

Źródło: GSMArena

szczesliwa para Image Banner 750 x 100

Uwaga!

Zachęcamy do dyskusji na dany temat z innymi czytelnikami. Pamiętaj jednak, aby przestrzegać zasad dobrego wychowania - nie klnij, nie obrażaj innych i w kulturalny sposób wyrażaj swoje zdanie. Przecież każdemu zależy na zachowaniu wysokiego poziomu polemiki. Nieprzestrzeganie powyższych zasad skutkować będzie usuwaniem postów bez ostrzeżenia.